Çağrı izle 1977 türkçe dublaj 720p full hd

23-08-2017
Sorun Bildir

Film Bilgileri
Çağrı izle 1977 türkçe dublaj 720p full hd
3842

Tüm dünyada ve ülkemizde kült filmler arasına girmiş olan Çağrı izle, neredeyse tüm dünyada ciddi yankı uyandırmış bir yapım. Özellikle konu itibariyle türünün ilk ve nadir örneklerinden olmasından dolayı, Çağrı filmi çok önemli bir yer edinmiş. Filmin yönetmen koltuğunda Mustafa Akkad oturmakta. Diğer sinema filmlerine kıyasla, 177 dakikalık uzunluğunda olması, filmi çok daha uzun hale getirmiş. Bu özelliği, pek çok eleştirmen tarafından eleştirilse de filmin dokusuna katkı yaptığı için doğru bulunmuş. Anthony Quinn, Irene Papas, Michael Ansara gibi isimlerin oyuncu kadrosunda bulunan Çağrı, 1977 yılında ülkemizde vizyona girdi. Senaryosunu çok kalabalık bir ekibin yazmış olduğu bu film, tarihsel gerçeklere dayanması ve bir biyografi niteliğine sahip olmasından dolayı, çok sayıda senaryo danışmanına da ihtiyaç duymuş.

 

çağrı filmini 720p izle

 

 

Şener Şen, Metin Serezli gibi çok önemli isimlerin dublajladığı Çağrı Türkçe dublaj izlenmeli. Bu isimlerin emek verdiği bu projede, dublajlı versiyon orijinal diline kıyasla çok daha güzel. Film, 6. yüzyıl Mekke’sinde geçiyor. Hz. Muhammed’in hayatını, vahiy gelen andan itibaren anlatan Çağrı filminde, İslamiyetin yayılış süreci anlatılıyor. Çoğu kişi tarafından, özellikle koyu Hıristiyan toplumlar tarafından tamamen İslamiyet propagandası olduğu söylenerek yasaklanma aşamasına gelen film, bu tepkiler üzerine çok daha büyük izlenme rakamlarına ulaştı. Özellikle Türkiye’de çok sayıda izlenme rakamlarına ulaşan bu klasik, hala sık sık televizyonlarda yayınlanmakta.

 

 

Lübnan, Libya, Kuveyt, Fas ve Birleşik Krallıkta çekimleri yapılan Çağrı HD izlenebilme özelliğine sahip. Yapım yılına ve çekim bütçesinin az olmasına rağmen, Çağrı, HD versiyonlara sahip bir film. Eğer bu kült filmi izlemeyi planlıyorsanız, HD kaliteyi tercih etmelisiniz. Çağrı filminin İngilizce ve Arapça diyaloglara sahip olmasının yanı sıra, bazı sahnelerinde Farsça da görülüyor.

Film Hakkında Görüşleriniz

Benzer Filmler
FilmWux.com sitesinde 2014 ve 2015 yılının en kaliteli ve en yeni filmlerini Türkçe dublaj Film izlemek isteyenler full ve 720p - 1080p kalitede hd film izleme seçenekleriyle online ve bedava izleyebilirler. En iyi vizyon filmleri, 2014 yılında sinemalarda gösterime giren vizyondaki filmler ile 2013, 2012 ve önceki senenelerde vizyona giren en iyi ve güzel, IMDB TOP 250 kategorisindeki en iyi aksiyon, korku, gerilim, komedi, macera, animasyon, bilim kurgu, fantastik, romantik ve dram türlerindeki yabancı film ve yabancı dizi izleyebilir, Sinemalar com adresinde yer alan en kaliteli filmleri Full HD Film izledim sitemizde donmadan ve kesilmeden izleyeceksiniz. Boxset - seri filmler izlemenin ayrıcalığı da FilmWux.com adresinde sizleri bekliyor. Film izlemek isteyenlerin her zaman sitemizi tercih etmesinin bir sebebi olmalı, değil mi? Sitemizde en popüler kategori ise film izle 2018 kategorisidir.Ayrıca sitedeki tüm içeriği Google rahatça görsün diye Sitemap da ekledik.