La Belle et La Bete – Güzel ve Çirkin (2014) Türkçe Dublaj Full HD izle

04-08-2015
Sorun Bildir

Film Bilgileri
La Belle et La Bete – Güzel ve Çirkin (2014) Türkçe Dublaj Full HD izle
10050

Güzel ve Çirkin izle filmi Jeanne-Marie Leprince de Beaumont’un genç kız ve canavara dönüşmüş bir prensi konu edinen masalı. Sinemanın ilgisiz kalamadığı, benzer versiyonlarla birçok kez çekilen bir sevgi hikâyesi. Hikâyenin özü, Belle adlı bir kızla bir canavarın aşka dönüşen macerasını anlatıyor. Bu kez yönetmen koltuğunda Kurtların Kardeşliği ve Sessiz Tepe gibi başarılı ortam filmlerine imza atan Christophe Gans oturuyor. Filmini ilk kez 1946 yılında çeken Jean Cacteau’ya ithaf ettiğini söyleyen Gans film için daha önce izlenmemiş bir yolu keşfettiklerini söylüyor.

 

 

guzel-ve-cırkın-izle
Gzüle ve Çirkin tek part izle , Ülkenin bizi sürüklediği gerçeklik algısının tam da ortasında kaldığımızdan mıdır nedir La Belle et La Bête / Güzel ve Çirkin’i tam bir sığınma duygusuyla izledim. Gerilim unsurunu ortamın içine dayatmayı başaran yönetmen klasik bir masaldan gerilim hikâyesi yaratmayı başarmış diyebiliriz. Ama bu demek değil ki film biraz içine kapanık olmuş, karanlık yönleri ile öne çıkan bir film. Aksine masalsı dengeyle sürekli yer değiştiren fantastik bir ortam yaratılmış ki, neredeyse filmin tek bir karesini boş geçmiyorsunuz, bu bağlamda biraz Kurtların Kardeşliği’ni andırdığını söylemek mümkün. Film hikâyeye dışarıdan bir göz olarak bakmayı tercih ediyor önce. Yani bir anlatıcı iki tane çocuğa bu masalı okuyor, anlatıyor ve o anlatımla birlikte biz de filmin içine sızıyoruz. Üç kız, üç erkek ve bir babadan oluşan ailemiz zenginliklerini kaybedince kırsalda yaşamaya başlıyor. Güzel ve Çirkin türkçe dublaj full izle filmi oldukça kaliteli bir film.
La Belle et La Bete izle sizi kendisine hayran bırakacak.Külkedisininkilere benzeyen ablalara sahip olan; taşrada, doğanın içinde yaşamaktan pek memnun ama şımarık ablaları şatafattan başka bir şey düşünmedikleri için çok mutsuzlar. Güzel’in iyi kalpli babası kızlarını mutlu etmek ve kıyıya vuran gemisindeki son malları almak için şehre iniyor ama büyük hayal kırıklığı yaşıyor çünkü malları yağmalanmıştır. Dönüşte ormanın sakladığı şatoya yolu düşüyor ve Çirkin’le tanışıyor. Yaşlı adamın altınları, mücevherleri almasına bir şey demeyen Çirkin, kızı Güzel için bir gül kopardığında kıyametler kopar. Babasının yerine kendisini feda eden Güzel ve Çirkin’in macerası da bilindiği üzere böyle başlıyor. Dünyanın gerçek algısından kaçıp biraz masallar dünyasına sığınmak için kesinlikle tercih edebilirsiniz.

Film Hakkında Görüşleriniz

Film Hakkında Daha Önce Yapılan Yorumlar (3)
  1. Elif Yılmaz 30 Aralık 2015, 22:26 -

    lan bu nasıl bi site sesini zar zor duyuyorum filmin berbat

  2. Beyazgül 26 Mart 2016, 17:36 -

    Sizin acikladiginiz gibi kendimi alamadim izlemekten bitmesine de cok uzuldum . Son derece mukkemmel bir film izlemenizi siddetle tavsiye ederim

  3. 007 11 Şubat 2017, 22:13 -

    masalsı film. Beğendim. Siteyide beğendim. ?

Benzer Filmler
FilmWux.com sitesinde 2014 ve 2015 yılının en kaliteli ve en yeni filmlerini Türkçe dublaj Film izlemek isteyenler full ve 720p - 1080p kalitede hd film izleme seçenekleriyle online ve bedava izleyebilirler. En iyi vizyon filmleri, 2014 yılında sinemalarda gösterime giren vizyondaki filmler ile 2013, 2012 ve önceki senenelerde vizyona giren en iyi ve güzel, IMDB TOP 250 kategorisindeki en iyi aksiyon, korku, gerilim, komedi, macera, animasyon, bilim kurgu, fantastik, romantik ve dram türlerindeki yabancı film ve yabancı dizi izleyebilir, Sinemalar com adresinde yer alan en kaliteli filmleri Full HD Film izledim sitemizde donmadan ve kesilmeden izleyeceksiniz. Boxset - seri filmler izlemenin ayrıcalığı da FilmWux.com adresinde sizleri bekliyor. Film izlemek isteyenlerin her zaman sitemizi tercih etmesinin bir sebebi olmalı, değil mi? Sitemizde en popüler kategori ise film izle 2018 kategorisidir.Ayrıca sitedeki tüm içeriği Google rahatça görsün diye Sitemap da ekledik.