Büyük Budapeşte Oteli – The Grand Budapest Hotel (2014) Türkçe Dublaj Full HD izle

30-06-2015
Sorun Bildir

Film Bilgileri
Büyük Budapeşte Oteli – The Grand Budapest Hotel (2014) Türkçe Dublaj Full HD izle
1169

Büyük Budapeşte Oteli izlenin (The Grand Budapest Hotel) hikâyesinin ana yapısını oluşturan olaylar 1932 yılında geçmektedir. Tam da, gizemli ve yoğun kişiliğiyle perdeden seyircileri büyüleyen Greta Garbo ve MGM’in yıldızlarının buluştuğu film “Grand Hotel”in (Berlin’de bir otel) çekildiği tarihte. Anderson, tarihin ve sinemanın, en esrarengiz, çekici, ışıltılı, şatafatlı, gösterişli, şehvetli aşk ve casusluk hikâyelerine ev sahipliği yapmış Orta Avrupa kentlerinin ya da otellerinin cazibesinin, iki büyük savaş arasında yükseldiğini bildiği için uygun bir yıl seçmiş. Sonra hikâyesini, gerçekliğin katılığına mahkûm etmemek, kurduğu özel dünyayı belirgin sembollerle, karakter ve yer isimleriyle bozmamak için hayali bir yer yaratmış. Zubrowka Cumhuriyeti mesela. Evet, Budapeşte ama Orta Avrupa’yı simgelediği için, pek fazla ilgisi yok.

 

buyuk-budapeste-oteli-the-grand-budapest-hotel-izle

 
Otelin, özellikle zengin, yaşlı, tesadüfen tümü sarışın yaşlı hanımefendi misafirlerine ‘her tür’ hizmeti veren ve işini tam bir soylulukla yürüten concierge şefi M.Gustave (Ralph Fiennes) ile üçüncü dünyadan gelmiş bir göçmen olan lobi görevlisi genç “Zero”(Sıfır) arasında başlayıp gelişen ilişkinin ekseninde ilerliyoruz. Büyük Budapeşte Oteli türkçe dublaj izle, Anderson, Hugo Guinness ile yazdığı senaryoda Stefan Zweig’in çalışmalarından faydalanmış. Yönetmenle “Moonrise Kingdom”da da çalışan ve “12 Yıllık Esaret” (12 Years a Slave) ile kendi dalında Oscar adayı olan Adam Stockhausen’ın, yine 3 kez Oscar adayı olmuş set dekorasyoncusu Anna Pinnock ve Stephan O.Gessler liderliğindeki sanat yönetimiyle işbirliği yaparak imza atmıştır. Görsel etkilerle desteklenen yapım tasarımı, seyirciyi ele geçiriyor. Büyük Budapeşte Oteli full hd izle her anlamda kült bir film.

 

 
Bu çalışma, The Grand Budapest Hotel izlenin dünyasını oluşturuyor. Hikâye de bu dünya içinde geçtiği için anlam kazanıyor. Film, aynı zamanda, Anderson’ın filmlerini değerli kılan unsurların özünü içerip, sinemada hikâye anlatmanın yüksek sanata nasıl dönüştürülebildiğinin dersini veriyor. Hoş zaafları olan Gustave’da, bugünlerde sık sık tartıştığımız insan olmaya dair erdemleri, başarılı bir oyunculukla anımsatıyor. Karşısında Sıfır ı oynayan 1996 doğumlu Tony Revolori’nin ustalık derecesindeki performansı da itiraf etmeliyim ki şaşırtıyor. Ve ünlü yaklaşık iki düzine oyuncu, bazıları iki üç sahnede bile oynasa, belli ki koşa koşa gelmiş ve bu görsel lezzette yerlerini almış bulunuyorlar.

Film Hakkında Görüşleriniz

Film Hakkında Daha Önce Yapılan Yorumlar (2)
  1. serda 10 Temmuz 2015, 10:03 -

    ya ben bu Büyük Budapeşte Oteli kdar akılda kalıcı ve güzel bir film izlemedim. Ya arkadaşlar bu film ne kadarguzel ya..

  2. mahmut 19 Temmuz 2015, 22:13 -

    film o kadar hayattan,gercekci ve dolu-dolu ki insani buyuluyor.cok guzel bi film izlemesi zevk veriyor

Benzer Filmler
FilmWux.com sitesinde 2014 ve 2015 yılının en kaliteli ve en yeni filmlerini Türkçe dublaj Film izlemek isteyenler full ve 720p - 1080p kalitede hd film izleme seçenekleriyle online ve bedava izleyebilirler. En iyi vizyon filmleri, 2014 yılında sinemalarda gösterime giren vizyondaki filmler ile 2013, 2012 ve önceki senenelerde vizyona giren en iyi ve güzel, IMDB TOP 250 kategorisindeki en iyi aksiyon, korku, gerilim, komedi, macera, animasyon, bilim kurgu, fantastik, romantik ve dram türlerindeki yabancı film ve yabancı dizi izleyebilir, Sinemalar com adresinde yer alan en kaliteli filmleri Full HD Film izledim sitemizde donmadan ve kesilmeden izleyeceksiniz. Boxset - seri filmler izlemenin ayrıcalığı da FilmWux.com adresinde sizleri bekliyor. Film izlemek isteyenlerin her zaman sitemizi tercih etmesinin bir sebebi olmalı, değil mi? Sitemizde en popüler kategori ise film izle 2018 kategorisidir.Ayrıca sitedeki tüm içeriği Google rahatça görsün diye Sitemap da ekledik.