9. April – 9 Nisan (2015) Full HD izle

10-10-2015
Sorun Bildir

Film Bilgileri
9. April – 9 Nisan (2015) Full HD izle
1038

Tarihe, gerçek hikayelere, savaş sahnelerine özlem duyanların tam aradığı cinsten bir film. 9. April izle. Filmde tam anlamıyla birebir savaş sahneleri tüm gerçekliğiyle verilmiş. Sahnelerin gerçekliği de olayın birebir gerçekten uyarlama olduğunun göstergesi. Bilim kurgu ve fantastik gibi türlerin yanında realist bir dünyanın varlığını kanıtlar nitelikte bir film olan 9. April, savaşta insanların ne tür zorluklarla başa çıkmaya çalıştıklarını, çoluk çocuk, yaşlı genç fark etmeksizin herkesin nasıl mücadele verdiğini konu almaktadır. 9. April, insanların teknolojik savaşla verdikleri acı gerçekleri gözler önüne sürmektedir.

 

9-april-9-nisan-izle

 
Çok değil 1940’lı yıllarda 2. Dünya Savaşı dönemlerinde yaşanan gerçek olayların ele alındığı filmde esas konu, 9 Nisan 1940 tarihinde Almanya’nın Danimarka’yı nasıl ele geçirdiğini, işgal ettiğini anlatmasıdır. Filmde başrolde bir teğmen bulunur. Film savaştan bir gün öncesinden itibaren anlatılmaya başlanır. Hayat durağan bir şekilde ilerlerken, askerler ve teğmen olmak üzere bütün halk bir gürültüyle uyanır ve savaş başlar. Danimarka’nın elinde yeterli askeri güç yoktur. Var olan askeri gücü de Almanya ile savaşmak için yeterli değildir. Yeterince güçlü olmayan bir nevi bisikletli askerlerle savaş uçaklarının savaşması mümkün olmayacaktır. Savaşa ordunun yanı sıra halkta dahil olur ve on binlerce insan savaşta hayatını kaybeder. Teğmen fedakarca hayatını tehlikeye atarak ordusunu en iyi şekilde yönetmek için elinden geleni yapacaktır. Kahraman teğmen canını feda etmekten kaçınmayacaktır. Ancak verilen tüm çaba boşa gidecek ve Danimarka Almanya tarafından işgal edilecektir. Danimarkalı yönetmen Roni Ezra, halkının yaşadığı haksız savaşları, yaşanılan haksız mücadeleyi en ince ayrıntılarına kadar düşünerek filmin önderliğini yapmış. Tarihinde yaşanan acı olayları ve haksızlıkları göz önüne sermeye çalışmış. Senaryoyu ise Tobias Lindholm yaptığı tarihi araştırmalar eşliğinde yazmış. Yarattığı figürler aslında gerçekten esinlenilmiş. Gerek halkın gerekse ordunun vermiş olduğu mücadele tüm ayrıntılarıyla 9. April türkçe dublaj izle filminde işlenmiş.

 
9. April tek part izle filminde ustalıkla rollerini ve tüm yeteneklerini bir nevi halkına o anları tekrar yaşatabilmek adına sergileyen oyuncular ise, Pilou Asbæk, Lars Mikkelsen, Gustav Dyekjær Giese, Lukas Schwarz Thorsteinsson ve Sebastian Bull Sarning’tir.

Film Hakkında Görüşleriniz

Film Hakkında Daha Önce Yapılan Yorumlar (1)
  1. chucky68 21 Ağustos 2016, 00:36 -

    soper filim////bu filmi benim gibi ikinci dunya savasi konul tum filimleri somurmus biri nasil olurda bunu izlememisim cok sasirdim///hic sikilmadan direk izlemeye deger bir filim///tskler

Benzer Filmler
FilmWux.com sitesinde 2014 ve 2015 yılının en kaliteli ve en yeni filmlerini Türkçe dublaj Film izlemek isteyenler full ve 720p - 1080p kalitede hd film izleme seçenekleriyle online ve bedava izleyebilirler. En iyi vizyon filmleri, 2014 yılında sinemalarda gösterime giren vizyondaki filmler ile 2013, 2012 ve önceki senenelerde vizyona giren en iyi ve güzel, IMDB TOP 250 kategorisindeki en iyi aksiyon, korku, gerilim, komedi, macera, animasyon, bilim kurgu, fantastik, romantik ve dram türlerindeki yabancı film ve yabancı dizi izleyebilir, Sinemalar com adresinde yer alan en kaliteli filmleri Full HD Film izledim sitemizde donmadan ve kesilmeden izleyeceksiniz. Boxset - seri filmler izlemenin ayrıcalığı da FilmWux.com adresinde sizleri bekliyor. Film izlemek isteyenlerin her zaman sitemizi tercih etmesinin bir sebebi olmalı, değil mi? Sitemizde en popüler kategori ise film izle 2018 kategorisidir.Ayrıca sitedeki tüm içeriği Google rahatça görsün diye Sitemap da ekledik.